PAWEŁ PÓŁROLA

Lekarz neurolog, licencjonowany instruktor CesamQ, przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Zdrowotnego Qigongu, członek zarządu Światowego Towarzystwa Medycznego Qigongu z siedzibą w Pekinie.

Jako człowiek - wspaniały przyjaciel, ciepły, serdeczny, zawsze gotowy do udzielenia rady i pomocy, cierpliwy i opanowany, przekazujący wszystkim swój wewnętrzny spokój.

Medycyną niekonwencjonalną zainteresował się już w szkole średniej. W trakcie studiów czynnie praktykował hatha jogę. Późniejszy osobisty kontakt z prof. Sedlakiem pozwolił mu znaleźć teoretyczne podstawy poznawanych technik i połączyć sprzeczne, jak się to często wydaje spojrzenia Wschodu i Zachodu na sztukę lekarską.

W 1990 roku rozpoczął naukę podstaw medycyny chińskiej akupunktury w Stołecznym Centrum Akupunktury w Warszawie pod kierunkiem prof. Zbigniewa Garnuszewskiego. Tam też poznał mistrza Marcusa Bongarta i reprezentowany przez niego styl Sześciu Tajemnych Słów. Kilkuletnie regularne ćwiczenia Qigong i zaangażowanie Pawła Półroli zostały zauważone przez Markusa. Zaproponował mu stypendium i studia w filii Pekinskiego Unwerystetu Medycyny Tradycyjnej w Szwecji. Po 3 latach edukacji, w 1998 roku - już z tutułem instruktora CesamQ - Paweł Półrola zaczął samodzielnie prowadzić zajęcia i kursy Qigong w Kielcach, Warszawie, Poznaniu, Krośnie i Gdańsku, ciągle pozostając czynnym lekarzem i akupunkturzystą. Tę aktywność przerwał tragiczny wypadek.

Paweł Półrola odszedł od nas 23 sierpnia 2017 roku.

Zajęcia grupowe
poniedziałek 18:00
Kielce, ul. Podgórska 20
wtorek 18:30 - Krosno
wtorek 18:30 - Radom
środa 18:30 - Wrocław środa 17:45
Warszawa, SP70 ul. Bruna 11
piątek 17:30
Kielce, De Rui Qigong
spotkanie z J.E. Desi Rinpoche
Kielce, 20.01.2018